Akupunktur Zamanı ve Gelişimi ?

Çin ihtilalinden sonra Mao Tse-tung ilaç sanayiinde adeta bir bükülme yapmış ve gelecekte önemli olacak adımlarr atmıştır. Ezelî terapi yöntemlerini tekrar keşfederek vüruttirmiştir. Mao Tse-tung keşfettiği yöntemlerden biride akupunktur dur. Akupunktur sinein Mao Tse-tung “Enamın kebir bir hazinesi” sanarak tabirde bulunmuştur.

Akupunktur kısaca ince bir iğnenin vücudun makul noktalarına batırmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Sitemizde Akupunktur Nedir? Konusuna bileğindik buraya tıklayarak detaylı haber alabilirsiniz. Akupunktur da önemli olan ölçüt illet türüne nazaran hangi noktaları kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir.

Akupunktur ilk nöbet M.Ö. 200’lü yıllarda yazılmış olan “Hungd Neiging Suwen” Prof.Ilza Veith tarafından yazgılmış olan kitapda geçmektedir. Akupunktur Çin haricinde Mıgiz tarihinde bile olduğuna değgin sözıntılar bulunmaktadır. M.Ö. 1550 ‘li yılardan kalma Ebers Papirüsü’n VESSEL eserinde de geçmektedir. Lodos Afrika’da Bantular, Zenci Kabilelerinde, Eskimolarda, Brezilyada domestik kabilelerde Akupunktur tedavisine merbut kalıntılar bulunmaktadır.

Mebde : https://www.icesi.edu.co/i2t/foro-i2t/user/350-nexfox.php

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *